چرا باید سایتمان ریسپانسیو باشد؟

در این چند سال اخیر یعنی حدودا از سال 2010 سایت ریسپانسیو یه یکی از امکانات محبوب تبدیل شد و تقریبا تا به امروز درصد خیلی زیادی از این قابلیت استفاده می کنند .چرا باید سایت ما هم ریسپانسیو باشد این قابلیت به چه دردی می خورد و چرا باید از آن استفاده کرد در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که چرا باید سایتمان این قابلیت را دارا باشد.

اما ریسپانسیو چیست؟
ریسپانسیو به سایتی پاسخ گرا یا واکنش گرا گفته می شود، جای سوال دارد واکنش گرا به چی؟
فرض کنید شما یک سایت رو باز می کنید مانند سایت خودمون وقتی درون صفحه نمایش لب تاب اون رو مشاهده می کنید دقیقا اندازه هست و تمام قسمت سایت رو مشاهده می کنید، ولی توی گوشی چه طور درون گوشی سایت با اندازه صفحه یکسان شده و باز هم شما می تونید تمام قسمت های اون رو مشاهده کنید.
به این جور سایت ها میگن پاسخ گرا بودن یا واکنش گرا که خودشون رو با هر صفحه نمایشی وفق میدن حتی اگر صفحه شما خیلی بزرگ یا کوچک باشد.
طبق آمار های منتشر شده در سال 2016 کاربرانی که از پلتفرم گوشی های هوشمند و تبلت ها استفاده می کنند رو به افزایش است ، اگر سایت شما واکنش گرا نباشد تقریبا 50 درصد بازدیدکنندگان را از دست می دهید و این تعداد روز به روز در حال افزایش هست
قبل از سال 2010 طراحی سایت به گونه بود که دو طرح هم برای گوشی هم برای صفحه نمایش هایی مثل کامپیوتر خانگی طراحی می شد که خود این موضوع باعث به وجود آمدن مشکلاتی میشد مثلا درست اجرا نشدن در بعضی گوشی ها بود اما شما با امکان ریسپانسیو می تونید سایتتون رو توی هزاران دستگاه و اندازه متفاوت بدون مشگل مشاهده کنید.

می توانید مطالعه کنید :  تولید محتوای تکراری ممنوع

خیلی ها هم بر این باورند دلیل طراحی شدن سایت واکنش گرا برای نمایش در موبایل است اما این طور نیست شما چه با لب تاب یا تبلت یا هر صفحه نمایشی با هر اندازه ای وارد سایت بشید سایت خودش رو با اندازه نمایش گر شما یکی می کنه.

چرا باید سایتمان ریسپانسیو باشد؟
به چند دلیل، اولیش این که بتوانید یک تجربه عالی برای مخاطب خودتون رقم بزنید تا وقتی بازدیدکننده با گوشی وارد سایت شما میشه اون رو کاملا یکنواخت با اندازه گوشیش ببینه تا این که نصف صفحه رو مشاهده نکنه و مجبور باشه همش زوم کنه و مطالب رو ببینه شاید برای شما هم اتفاق افتاده توی وب سایتی رفتید که عکس ها و متن هارو نصفه مشاهده می کنید این سایت ها نمی توانند یک تجربه بدون نقص برای شما رقم بزنند و شما مجبورید سایت رو ببندید.
دوم هم برای گوگل (بله درست شنیدید گوگل) سایت هایی که واکنش گرا نباشن گوگل امکان داره اون هارو جریمه کنه چون همون جوری که گفتم باید یک تجربه عالی برای مخاطبان رقم بزنید اگه گوگل تشخیص بده که سایت شما ریسپانسیو نیست که صد در صد هم میده امکان داره کاربرانی که از طریق گوشی های هوشمند در گوگل جستجو می کنند شما را در نتایج نبینند.
ور در آخر سئو یک سایت ریسپانسیو می تونه خیلی به سئو کمک کنه مثال یک سایت خبری، بیشتر پیگیری کننده های سایت های خبری از گوشی استفاده می کنند و وقتی بار اول وارد سایت شما بشن یه مشگل می خورن و دفعه دوم خیلی راحت از سایت شما رد میشن

می توانید مطالعه کنید :  طراحی سایت فروشگاهی

نتیجه گیری :
به نظر شما سایت ریسپانسیو مهم هست ؟
صد در صد تمام مشتریان ما این ویژگی را از ما می خواهند چون موارد بالا را به خوبی درک کرده اند با پیشرفت روز به روز تکنولوژی مهم ترین عامل موفقیت، به روز شدن با این تکنولوژی هاست

ارسال دیدگاه