علت ایندکس نشدن صفحات در گوگل

برای تمام وبمستران و سئو کار ها این مورد خیلی مهم است که آیا صفحات سایت آنها در گوگل ایندکس می شود که اگر گوگل صفحات سایت را ایندکس نکند اصلا در نتایج جستجوی خود نشان نمی دهد، مواردی باعث بروز این مشکل می شوند که از ایندکس صفحات شما جلو گیری می کند.

اگر به گوگل وب مستر آشنا نیستید و نمی دانید که کدام صفحه از سایت شما ایندکس شده است یا خیر می تواند در گوگل site:yoursite.com را جستجو کنید به جای yoursite.com سایت خود را وارد کنید.

اگر صفحه ای از سایت شما ایندکس نشده باشد هیچ چیزی در جستجو نمایش داده نمیشه ولی اگر ایندکس انجام شده باشه تمام صفحات که گوگل آنها را ایندکس کرده را نمایش می دهد.

مواردی که از ایندکس گوگل جلو گیری می کند :

1.کد های مسدود کننده robots.txt

کد های مسدود کننده ای در فایل robots.txt موجود است و از تگ noindex استفاده می کنند برای پی بردن به این مورد با مرورگر کروم یا فایرفاکس وارد سایت خود شوید، کلیک راست بر روی صفحه کرده و گزینه  View page source را انتخواب کنید، وارد سورس وب سایت می شوید robots رو درصفحه سرچ کنید اگر از noindex استفاده می کرد سریع اقدام به ویرایش وب سایت خود بکنید.

2.فایل htaccess

یکی دیگر از موارد جلوگیری از ایندکس گوگل نامناسب فایل htaccess است پیشنهاد ما این است این فایل را به یک متخصص نشان دهید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

3.آپتایم پایین و سرعت لود خیلی پایین سایت

اگر سرور شما مناسب نباشید و زمان آپتایم آن پایین باشد از ایندکس جلوگیری میکند همچنان سرعت سایت شما که تاثیر زیادی بر ایندکس صفحات دارد، می تواند مقاله چه طور سرعت سایت را بالا ببریم؟ هم مطالعه کنید.

می توانید مطالعه کنید :  سندباکس گوگل چیست ؟

4.مطالب تکراری

اگر مطلبی رو از سایت های دیگر کپی و در سایت خود قرار دهید آن صفحه یا ایندکس نمی شود یا خیلی خیلی دیر ایندکس می شود، پس اگر می خواهید مطالبتان در گوگل به نمایش در بی آید باید اختصاصی سایت شما باشد.

5.تقشه سایت

یکی دیگر از مواد که جلوگیری می کند نداشتن نقشه سایت برای موتور های جستجوگر است اگر تقشه سایت نداشته باشید گوگل نمی تواند به خوبی تمام صفحات مهم سایت شما را ایندکس کند می توانید برای اطلاعات بیشتر و آموزش ایجاد نفشه سایت به مقاله  اهمیت نقشه سایت بر سئو مراجعه کنید.

6.جریمه شدن سایت توسط گوگل

جریمه شدن توسط گوگل یا به عبارتی پنالتی شدن سایت هم از ایندکس شدن جلو گیری می کند و این جریمه شدن توسط گوگل می تواند دلایل زیادی داشته باشد

خیلی از مدیران سایت ها دیر ایندکس شدن و اصلا نشدن را اشتباه می گیرند اگر صفحات ایندکس نمی شود موارد بالا را در نظر داشته باشید اما اگر دیر ایندکس میشود نگران نباشید به مرور زمان این ایندکس سریع تر می شوند در سایت های پر بازدید مطالب حداقل 1 ساعته ایندکس می شود این مورد بستگی به محبوبیت سایت شما و کیفیت محتوایتان دارد به عبارتی ساده تر گوگل باید به شما اعتماد داشته باشد واگر با گوگل رو راست باشید این اعتماد با مرور زمان برای سایت شما به وجود می آید

منبع : سئو سایت

ارسال دیدگاه